Jak připravit psí boudu na zimu

Jakmile se dostanou teploty blízko bodu mrazu, měly bychom psí boudu připravit na příchod zimy.

 

O tom, jak připravit psí boudu pro Vašeho psa na zimu je nutné rozhodovat již při stavbě nebo koupi psí boudy. Především by měla mít správnou velikost, měla by být dvoukomorová a  měla by mít dostatečné zateplení (minimálně 4 cm polystyren).

 

Zde jsou další základní parametry, které by měla mít každá psí bouda:

  • Zvýšený práh u vstupu psí boudy

Ten zajistí, že se nebude dostávat průvan po podlaze do psí boudy.

  • Zateplená přepážka předsíňky

Ta zajistí ještě vyšší tepelnou izolaci a tepelný komfort pro Vašeho psa.

  • Střecha ve formě víka

Střecha by měla být zasunutá do psí boudy jako víko. Tím je zajištěna dokonalá těsnost. Nevhodné jsou především střechy, které jsou na psí boudu jenom položeny a na několika místech ukotveny uvnitř psí boudy. Může totiž dojít ke vzniku malých mezer, které propouští chladný vzduch do boudy.

  • Stojné nožky psí boudy

Ty vytvoří prostor mezi podložkou psí boudy a podlahou. Tím odizolují dno psí boudy.

Pokud již máte psí boudu postavenou nebo zakoupenou, můžete ji připravit na zimu pomocí několika dalších kroků:

  • Podestýlka uvnitř psí boudy

Podestýlka je pro psa v zimě velice důležitá. Jako vhodnou podestýlku doporučujeme přírodní podestýlku pro psy, kterou můžete zakoupit v našem eshopu Dogway.cz. Dalším vhodným materiálem je sláma. Pes si v zimě udělá v této podestýlce svůj pelech, který mu pomůže udržovat jeho tělesné teplo. Podestýlku je nutné během zimy měnit dle opotřebování. Je také možné pořídit psovi pelech. Ten by měl být vyroben z takových materiálů, které nedrží vlhkost a plísně.

  • Zakrytí vchodu

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat pro zazimování psí boudy, je zakrytí vchodu psí boudy vhodným materiálem. V naší nabídce můžete najít vchodovou clonu z měkčeného PVC. Tato clona je odolná vůči velice nízkým teplotám, poškrábání a je průhledná. Alternativou může být deka, kterou připevníte na vchod. Vchodová clona zabraňuje chladnému vzduchu, aby pronikal přímo do boudy a je tak velice užitečným nástrojem ke zvýšení tepelného komfrotu Vašeho psa v zimě

  • Vytápění psí boudy
Pokud máte starého nebo nemocného psa, můžete uvažovat o vytápění psí boudy. Topné těleso by ale mělo mít příměřený výkon. Není dobré pokud má topné těleso příliš velký výkon (více jak 80 W u největších psích bud). Rozdíl mezi teplotou v boudě a venkovní teplotou je potom příliš velký. Topné těleso by také mělo být chráněno krytem tak, aby se pes tělesa nemohl dotknout (Už teploty kolem 60 °C mohou psa popálit). Vytápění psí boudy si můžete zakoupit v našem eshopu Dogway.cz.