Co dělat, když pes nechce spát ve psí boudě

Pořídíli jste psovi krásnou psí boudu, ale Váš pes v ní nechce spát. Zde je několik rad jak přesvědčit Vašeho psa, aby spal ve psí boudě:

  • Umístěte psí boudu na vhodné místo

Pokud umístíte psí boudu na zastrčené místo mimo pro psa známé pachy, zvuky a místa, bude se cítit špatně a nebude chtít spát ve psí boudě. Umístěte proto psí boudu na místo, kde má pes přehled o dění na zahradě nebo dvorku a je blízko Vás a Vašeho domu.

  • Správně si načasujte umístění psa do boudy

Určitě není dobré vystrčit psa v zimě ven do psí boudy, pokud byl zvyklí spát v posteli se svým pánem. V takovém případě je dobré pořídit psí boudu už v létě a postupně zvykat psa na to, že by měl spát ve psí boudě namísto Vaší postele. Navíc jak se bude ochlazovat, bude si pes i po fyzické stránce zvykat. Naroste mu silnější srst a v zimě tak bude snášet pobyt venku daleko lépe.

  • Psí bouda by měla být pro psa pozitvní zážitek

Představení psí boudy by měl být pro psa pozitivní zážitek. Udělejte si čas a zůstaňte se psem aspoň hodinu v blízkosti jeho nové boudy. Hrajte si s ním, zalezte do boudy spolu s ním. Použijte jeho oblíbené hračky a zapojte pamlsky. Pes si spojí psí boudu s pozitivními zážitky. Pes nesmí cítit, že je do boudy umístěn za trest.

  • Umístěte do psí boudy oblíbené předměty

Snažte se do psí boudy umístit co nejvíce oblíbených věcí Vašeho psa. Může to být například jeho oblíbená deka, hračka, nebo žvýkací kost. Můžete také dát do boudy Vaše staré oblečení, které bude psovi připomínat Vás.

  • Krmte psa uvnitř nebo v blízkosti psí boudy

Pes si spojí krmení se psí boudou a bude velice rád v blízkosti psí boudy. Znovu tak vytvoříte pozitivní zážitek pro psa spojený se psí boudou.

  • Zvolte správnou velikost a kvalitu psí boudy

Ještě před koupí zvolte správnou velikost a kvalitu (podívejte se do záložky Správná velikost psí boudy). Psí bouda by měla být vyrobena z kvalitních materiálů. Konstrukce psí boudy by měla být masivní tak, aby se pes cítil ve psí boudě dobře a bezpečně. V zimě by měl mít pes čistou podestýlku, aby byl v suchu a teple.